Producenci

Dostawcy

Czujnik temperatury płynu chlodzącego

Czujnik temperatury płynu chlodzącego

EPS

1.830.077

0
/5 (0 komentarzy)

19,85 zł

Ostatnie egzemplarze!

Zadaniem czujnika temperatury silnika  jest monitorowanie stanu wysokości temperatury  płynu chłodzącego i przekazanie danych do jednostki sterującej silnikiem. Informacje z czujnika są niezbędne do ustalenia właściwej mieszanki paliwowo-powietrznej. To ważne, ponieważ dawka paliwa powinna być zwiększona przy uruchamianiu zimnego silnika, a zmniejszona w przypadku silnika rozgrzanego. Dane pochodzące z czujnika temperatury silnika zapewniają zatem optymalny rozruch.

Uszkodzony czujnik temperatury silnika – objawy awarii

Uszkodzenie czujnika sprawia, że do komputera nie docierają dane dotyczące rzeczywistej temperatury płynu chłodniczego. Do obliczeń przyjmowana jest więc wartość zastępcza, a sterowanie silnika odbywa się w trybie awaryjnym – jest chroniony przed przeciążeniami, a jego osiągi spadają. Z awarią czujnika temperatury silnika wiążą się następujące objawy:

  • zwiększenie zużycia paliwa,
  • trudności w uruchomieniu ciepłego silnika,
  • nierówna praca lub gaśnięcie silnika.

Diagnostyka działania czujnika temperatury silnika

Jeśli podejrzewasz, że czujnik temperatury silnika nie pracuje prawidłowo lub na tablicy rozdzielczej pojawiają się błędne wskazania, powinieneś udać się do serwisu samochodowego wyposażonego w profesjonalny komputer diagnostyczny, pod który należy podpiąć auto. Jeśli chcesz zasięgnąć fachowej opinii i dokonać kompleksowej diagnostyki samochodu – skorzystaj z usług specjalistów z warsztatów Feu Vert. Otrzymasz wiarygodną opinię i pomoc w przypadku awarii.

KategorieKategorie