Producenci

Dostawcy

Górna obudowa termostatu

Górna obudowa termostatu

Bremfero

1022000417

0
/5 (0 komentarzy)

18,55 zł

BREMFERO OD SAMEGO POCZĄTKU ZWIĄZANA BYŁA Z MOTORYZACJĄ. POSIADAMY W SWOIM ASORTYMENCIE PONAD 50 TYS RÓŻNORODNYCH CZĘŚCI SAMOCHODOWYCH POSUJĄCYCH DO AUT NAJPOPULARNIEJSZYCH PRODUCENTOW. SPRZEDAZ PODZIELONA JEST NA KILKA DZIAŁOW ZAWIERAJĄCA MIĘDZY INNYMI CZĘŚCI UKŁADU KIEROWNICZEGO, SILNIKA ORAZ PODWOZIA

Termostat to jeden z głównych elementów układu chłodzenia. Jeśli się zepsuje, nie ma mowy o właściwym chłodzeniu silnika. Jaką dokładnie pełni funkcję i co się stanie, jeśli odmówi posłuszeństwa?

 W jaki sposób można jeszcze zdiagnozować taką usterkę?Przede wszystkim obserwując wskaźnik temperatury silnika. W sytuacji gdy w czasie jazdy pokazuje on temperaturę minimalną, wtedy możemy być niemal pewni, że termostat nie działa tak, jak powinien.

Można też zbadać temperaturę dwóch najgrubszych przewodów podłączonych do chłodnicy z obydwu stron. Jeśli dotykając ich, wyczujemy, że mają zbliżoną temperaturę, to również jest to sygnał, że z układem chłodniczym dzieje się coś niedobrego i najprawdopodobniej winę za to ponosi termostat.

Jak wyeliminować taką usterkę? Jeśli macie na to czas i chęci, możecie zdemontować termostat i sprawdzić w gorącej wodzie, czy się otwiera. Żeby go wymontować, trzeba go najpierw znaleźć. W większości aut umiejscowiony jest on w górnej części głowicy, zwykle w okolicach pompy wody.

KategorieKategorie