Producenci

Dostawcy

Kompletny zestaw uszczelek silnika

Kompletny zestaw uszczelek silnika

Elring

El.176.920

0
/5 (0 komentarzy)

106,59 zł

Ostatnie egzemplarze!

Uszczelka pokrywy zaworów ma za zadanie uszczelnienie połączenia pomiędzy pokrywą zaworową (osłaniającą układ sterowania zaworami oraz wałki rozrządu) a powierzchnią głowicy silnika. Jej funkcją jest zapobieganie wyciekom oleju silnikowego, którym smarowane są te elementy. Wraz z eksploatacją silnika, materiał, z którego wykonana jest uszczelka traci swoją pierwotną elastyczność i konieczna staje się jej wymiana. Lekceważenie wycieków prowadzi do coraz poważniejszych ubytków oleju i w efekcie może doprowadzić to trwałego uszkodzenia jednostki napędowej.

Uszczelka między głowicą a blokiem silnika z reguły jest wykonana z kilku warstw materiałów, często używa się kompozytów lub metali, np. stali. W sporcie niekiedy stosowane są uszczelki miedziane, gdyż znacznie lepiej odprowadzają ciepło z bloku.

Warto wiedzieć o tym, że wspomniana uszczelka jest narażona na ciężkie warunki pracy – wysokie ciśnienie (nawet do 2 tys. barów!) i duże wahania temperatur (od ujemnych po kilkaset stopni Celsjusza); niezbyt korzystną gospodarkę cieplną mają zwłaszcza nowoczesne silniki benzynowe o niskiej pojemności skokowej i wysokiej mocy.

KategorieKategorie