Producenci

Dostawcy

Uszczelka pokrywy zaworów

Uszczelka pokrywy zaworów

4-max

0208-02-0051P

0
/5 (0 komentarzy)

5,30 zł

Ostatnie egzemplarze!

Kiedy należy wymienić uszczelkę pokrywy zaworów?

Z czasem uszczelka parcieje i traci swoją elastyczność, co prowadzi do powstawania nieszczelności objawiających się sączeniem się oleju spod pokrywy zaworów. W takim przypadku konieczne jest przeprowadzenie wymiany uszczelki.

Jak wygląda wymiana uszczelki pokrywy zaworów?

Polega ono na zdemontowaniu pokrywy zaworów z głowicy silnika. Następuje to poprzez zdemontowanie przewodów wysokiego napięcia – jeśli przechodzą one przez pokrywę zaworów – i odkręcenie śrub mocujących pokrywę do głowicy.

Następnie pokrywa jest zdejmowana, oczyszczana z resztek starej uszczelki, a jej powierzchnia montażowa sprawdzana jest pod kątem uszkodzeń, które mogłyby zniszczyć nową uszczelkę. Następnie oczyszczana jest powierzchnia montażowa głowicy silnika. Na pokrywę zaworów nakładana jest nowa uszczelka, a także montowane są nowe uszczelnienia wokół śrub pokrywy. Następnie pokrywa montowana jest na głowicy i równomiernie przykręcana śrubami mocującymi. Ważny jest prawidłowy moment dokręcenia śrub, aby połączenie było szczelne, a jednocześnie nie zniszczyło nowej uszczelki.

KategorieKategorie