Producenci

Dostawcy

Filtr powietrza

Filtr powietrza

4-max

0218-02-0278P

0
/5 (0 komentarzy)

24,99 zł

Ostatnie egzemplarze!

Do czego służy filtr powietrza? Wychwytuje kurz, piasek i zanieczyszczenia stałe znajdujące się w powietrzu oraz nie dopuszcza do tego, żeby ich drobiny przedostawały się do silnika. Jeśli nieregularnie wymienia się filtr powietrza, wówczas może dojść do jego zatkania. To z kolei grozi przedwczesnym zużyciem elementów ciernych silnika. Nietrudno sobie wyobrazić, co się stanie, jeśli drobiny piachu wraz z olejem dostaną się do gładzi cylindrów albo do łożysk korbowodów.

Wszelkie zanieczyszczenia, które powodują zmniejszenie przepustowości filtra, powodują też odczyt danych wysyłanych przez przepływomierz do jednostki sterującej jej pracą, a co za tym idzie — właśnie większe spalanie oraz spadek mocy. Taka sytuacja może nawet skończyć się tym, że silnik np. zacznie pracować w trybie awaryjnym.

Co ile należy wymieniać filtr powietrza? Najczęściej co 20 000–40 000 km, ale precyzyjne informacje podaje zawsze producent danego auta. Jeśli w ciągu roku pokonujemy krótszy dystans, to powinniśmy wymieniać filtr powietrza co rok. 

KategorieKategorie