Producenci

Dostawcy

Palec rozdzielacza zapłonu

Palec rozdzielacza zapłonu

EPS

1.417.058

0
/5 (0 komentarzy)

9,88 zł

Ostatnie egzemplarze!

Nie każdy pewnie wie, że w układach zapłonowych niektórych samochodów można trafić na... palec. Konkretnie – palec rozdzielacza, czyli bardzo niepozorną część, odpowiadającą za właściwą i równą pracę motoru. Mówimy do czego ten element służy w samochodzie.

Palec rozdzielacza umieszczony jest w tzw kopułce rozdzielacza, czyli części zamykające aparat zapłonowy silnika, mają za zadanie pewny rozdział napięcia zapłonowego poprzez przewody wysokiego napięcia idące do świec.

Kopułka rozdzielacza zapłonu przesyła wysokie napięcie przez przewody zapłonowe i złącze cewki zapłonowej do świec zapłonowych i odpowiednich cylindrów. Palec rozdzielacza obraca się w kopułce i przekazuje dokładnie wysokie napięcie do kopułki rozdzielacza zapłonu.

Te części są wykonane z materiałów odpornych na wysokie napięcie i temperatury, a także o dobrych właściwościach izolacyjnych, np. żywica epoksydowa. Może się tam również znaleźć osłona ekranująca z tworzywa przewodzącego prąd służąca do odprowadzania napięcia zakłócającego inne układy elektroniczne auta. Możliwe jest zastosowanie opornika przeciwzakłóceniowego.

KategorieKategorie